top of page

Zabójczy podjazd pod Górę Chełmską, czyli "wisienka" Tour de Koszalin

Nadszedł czas, by podsumować i Velo Baltic Koszalin. Tegoroczny wyścig Tour de Koszalin, to druga edycja tego przedsięwzięcia, jednak już pod szyldem naszej Fundacji Promowania Sportu. Stworzyliśmy w tym roku serię wyścigów szosowych Velo Baltic na Pomorzu Zachodnim, by szerzej promować wartości, z którymi się utożsamiamy na co dzień. Cieszymy się ogromnie z tego sezonu, choć nie był on dla nas łaskawy.


Koszalin, jako że w zeszłym roku był naszym debiutem, postanowiliśmy uhonorować to miasto naszym wrześniowym zwieńczeniem szosowych zmagań. Tour de Koszalin jak wielu mówiło, to nasza „wisienka na torcie” i tak właśnie jest. Przede wszystkim trasa jest wymagająca, niczym dla zawodowych „górali”. Czterokrotny podjazd w zeszłym roku pod Górę Chełmską, był dla niektórych „zajezdnią”, a w tym roku było ich aż 5! Oczywiście, już z miejsca prostując, nie planowaliśmy się znęcać nad zawodnikami, jednak piąte okrążenie wyrównywało kilometraż na dystansie maxi w stosunku do innych wyznaczonych tras z Połczyna-Zdroju, Białogardu czy Szczecinka.


Przez cały cykl wyścigów mieliśmy pogodę jak na zamówienie. Nie było ani za ciepło, ani za zimno. Choć powiew grozy był, gdy zbliżał się wyścig w naszej rodowej miejscowości. Rano zbierał się tabun deszczowych chmur, które zostały przewiane, by pokazać odrobinę słońca na szosie. Finałowy wyścig wystartował z liczbą ponad 90 uczestników na dystansie MINI, oraz prawie 150 na dystansie MAXI. Poniżej znajduje się kwalifikacja z wyścigu Tour de Koszalin oraz klasyfikacja generalna Velo Baltic.


Klasyfikacja wyścigu


Na dystansie MINI (13 km) OPEN w kategorii kobiet I miejsce zajęła ADAMSKA Adrianna z klubu Zgrupka Team z czasem 00:21:44, natomiast w kategorii mężczyzn – KEGEL Tomasz z czasem 00:20:52.


Klasyfikacja wyścigu Maxi (62 km) ma się następująco:


MAXI - Kobiety (OPEN)


  1. PINDERA Natalia - VIKING BIKE TEAM (01:44:20)

  2. RYCHLEWSKA IWONA - MOYA RACING TEAM (01:48:10)

  3. SZOTOWICZ Monika - STC STARGARD (01:49:01)

MAXI - Mężczyźni (OPEN)


  1. MŁYŃSKI Sebastian - (01:33:40)

  2. BURZYCH Przemysław - Protour RC (01:33:41)

  3. PITUCH SŁAWOMIR - Romet Factory (01:33:48)


Klasyfikacja służb mundurowych


  1. CHMIELEWSKI Maciej - STC STARGARD

  2. KOŁAKOWSKI Marcin - KLUB KOLARSKI LEW LĘBORK

  3. PRZYBYŁEK Grzegorz - JF DUET GOLENIÓW/ NSZZFIPSW NOWOGARD


Lider klasyfikacji górala "Qflex" - KobietyPINDERA Natalia - Viking Bike TeamLider klasyfikacji górala "Qflex" - MężczyźniKONRADOWSKI Michał - Protour RC
1. PINDERA Natalia - Viking Bike Team (3600 pkt)

2. RYCHLEWSKA IWONA - MOYA RACING TEAM (3175 pkt)

3. CHODOR Martyna - Marycz Team (1825 pkt)


1. KONRADOWSKI Michał - Protour RC (2475 pkt)

2. PITUCH SŁAWOMIR - Romet Factory (2425 pkt)

3. POPŁAWSKI JAKUB - BIKEUUP (2400 pkt)1. PINDERA Natalia - Viking Bike Team (480 pkt)

2. RYCHLEWSKA IWONA - MOYA RACING TEAM (360 pkt)

3. ŚCIESIŃSKA-ANDRZEJAK Miłka - KTC KOŁOBRZEG (150 pkt)


1. POPŁAWSKI JAKUB - BIKEUUP (290 pkt)

2. KONRADOWSKI Michał - Protour RC (270 pkt)

3. PAWEŁCZAK Bartłomiej - KOPERNIK TORUŃSKI PIERNIK (120 pkt)
Waszym zdaniem

To zaszczyt móc wystartować i uczestniczyć w takiej imprezie u Jarosława Marycza !!! Można spotkać wielu wspaniałych ludzi a Piotr Walkusz jest tego najlepszym przykładem...w ogóle on jest najlepszym przykładem co może zrobić zwykły (niezwykły) człowiek przy odrobinie chęci. Gratulacje dla Wszystkich uczestników tego kolarskiego wydarzenia!!! Do zobaczenia w następnej edycjiMarek Kozłowski


Cały cykl poprostu Meeeega wyścigi, klimat, ludzie... W przyszłym roku stawiamy się znów na całym cyklu Jarosław Marycz i ekipa zrobiliście super robotę... DziękujemyRenata Lach-Kubat


„Zakończenie cyklu Velo Baltic ależ to były emocje. A to wszystko dzięki wielu wspaniałym osobom. Organizatorom, sponsorom, Przemek Chabasinski, i zawodnikom. Jednych udało mi się poznać bliżej, innych tylko przelotnie ale to dzięki wam atmosfera była niepowtarzalnaNatalia PinderaCo tu więcej dodać…? Ogromnie się cieszymy, że wspólnie z Państwem przejechaliśmy ten sezon. Rower, jak można zauważyć, łączy całkiem pozytywnie zakręconych ludzi, o czym świadczą nasze wyścigowe „spotkania”. Część z Was nam się przyznała, że przyjeżdżała dla tej atmosfery, która się tworzy wokół tych szosowych zebrań. Tak, zebrań, spotkań, bo właśnie o to chodzi, by się spotkać. Nas połączyła pasja i miłość do roweru, więc robimy sobie „zloty” rowerowe, by się wspólnie pomęczyć, czasem na bardziej, a czasem na mniej wymagającej trasie, ale za to urokliwej.

Dziękujemy Wam wszystkim obecnym na Velo Baltic, że mogliśmy razem stworzyć „tę okazję” na spotkanie i nie odłożyliśmy tego „na kiedyś tam” ;)


Pozdrawiamy Was serdecznie

Zespół Fundacji Promowania Sportu452 wyświetlenia1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


Milka
Milka
Oct 01, 2021

Super trasy.: wymagające, malownicze, zróżnicowane.

Super organizatorzy: pomocni, przemili, profesjonalni.

Super atmosfera , organizacja i pogoda nawet :)

I super, że to wszystko praktycznie "pod domem", w naszym województwie.

DZIĘKUJĘ CAŁEJ EKIPIE za te wyścigi i emocje.

Miłka Ściesińska-Andrzejak

Like
bottom of page