top of page

Gorąca atmosfera na kolarskim otwarciu Velo Baltic

Zaktualizowano: 14 lip 2022

Weekend otwarcia zmagań kolarskich z Velo Baltic już dawno za nami. Czas na krótkie wspomnienie z 25 i 26 czerwca 2022 r., kiedy to odbyły się Velo Baltic Gravel, czyli „Gravelowa setka” oraz pierwszy z cyklu wyścigów szosowych Kospel Velo Baltic Połczyn-Zdrój. Gościem honorowym wydarzeń była Maja Włoszczowska.


Ostatni weekend czerwca „przygrzał” uczestnikom wydarzeń rowerowych Velo Baltic, typowo wakacyjnym słońcem. Ten słoneczny klimat towarzyszył już od samego rana „Gravelowej setki”. Gościem specjalnym sobotniego wydarzenia była niesamowita kolarka górska Maja Włoszczowska. Maja to wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim z Rio de Janeio (2016) i z Pekinu (2008), olimpijka z Aten (2004) i Tokio (2020), mistrzyni świata MTB, wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Ta utytułowana kolarka, wraz ze swoim partnerem Przemysławem Zawadą wzięli udział w naszej „Gravelowej setce”, by wspólnie z uczestnikami rajdu przejechać około 100-kilometrową trasę po Pojezierzu Drawskim. To była jedna z nielicznych okazji, podczas których można było „na spokojnie” zamienić kilka słów z Mają. Nie bez powodu piszemy „na spokojnie” – nie ukrywajmy, Maja mimo oficjalnego zakończenia kariery, nadal tę „nogę” ma! 😉„Gravelowa setka”, czyli Velo Baltic Gravel to w zamyśle rajd rowerowy na ~ 100 km po zmiennym ukształtowaniu terenu. To nasza pierwsza tego typu impreza i chcieliśmy nadać jej niepowtarzalny piknikowy klimat. Szlak prowadził przez okoliczne miejscowości, przeplatane krajobrazem licznych jezior, lasów oraz pięknym bogactwem natury Pojezierza Drawskiego. Ten sielankowy aspekt rajdu dał możliwość odpoczynku na łonie natury, do której coraz rzadziej zaglądamy.

O piknikowy charakter rajdu dbały nasze 3 punkty żywieniowe. Dwa z nich były przygotowane na trasie przez Domek Trzy Baby oraz Bar Bosmański, natomiast trzeci, był ukoronowaniem wszystkich rajdowych zmagań i czekał na uczestników już na samej mecie. Sołectwo Popielewo było głównym gospodarzem sobotniego wydarzenia i to oni zadbali o zaplecze żywieniowe wraz z odpowiednim nawodnieniem po trasie. Ponadto do listy zastrzyków energetycznych, dodać należy niezliczoną liczbę kilogramów bananów, którą przekazała nam firma Amplus. 😉 Dziękujemy wszystkim za poświęcony czas na przygotowanie posiłków, miejsc do odpoczynku i włożony trud we współorganizację wydarzenia. Dzięki Wam mamy nadzieję, że nasi zawodnicy nie wyjechali z „Gravelowej setki” głodni.

Poza pełnym brzuchem, każdy uczestnik Velo Baltic Gravel mógł się cieszyć medalem ukończenia rajdu oraz koszulką finishera.

Dziękujemy za pomoc oraz współorganizację imprezy:

Gabrieli Adamskiej – Sołtys wsi Popielewo,

Starostom Powiatu Świdwińskiego oraz Powiatu Drawskiego,

Włodarzom Miast: Czaplinka, Drawska Pomorskiego, Połczyna-Zdroju, Złocieńca,

oraz Domek Trzy Baby, Bar Bosmański, Fotografia sportowa Jarosław Dulny i Patryk Dulny foto, Škoda, Amplus, Chabas Rowery Rządzą, Wall of Fame.


Niedzielny poranek przywitał nas żarem z nieba i utrzymywał się przez cały dzień, ratując co jakiś czas pojedynczą chmurką na niebie. Temperatura powietrza 36°C podnosiła się wraz z emocjami zawodników ustawiających się na starcie pierwszego szosowego wyścigu Kospel Velo Baltic. Gorącą już atmosferę podgrzała pojawiająca się na linii startu Maja Włoszczowska, tym razem bez roweru, a właśnie dodając otuchy startującym.

Peleton wystartował! Kolarze ścigali się na dwóch dystansach: mini 16 km oraz maxi 64 km. Połczyńska trasa wyścigu charakteryzuje się licznymi niespodziankami i nieoczekiwanymi zwrotami akcji, niczym z prestiżowych wyścigów kolarskich. Niestety warunki pogodowe nie wszystkim sprzyjały i część uczestników rezygnowała z dalszej rywalizacji. Ale dla nas i tak WSZYSCY JESTEŚCIE ZWYCIĘZCAMI! Wielki ukłon w Waszą stronę, że podjęliście walkę nie tylko z samym sobą, ale również z pogodą. „Słońce nie odpuszczało, to był największy rywal niedzielnego ścigania” – mówią zawodnicy. „Niesamowita impreza rozegrana z wyłączeniem ruchu samochodowego, niesamowity niekończący się podjazd i niesamowity zjazd tylko do końca nie wiadomo czy przez prędkość dochodzącą do 70 km/h, czy przez temperaturę dochodzącą do 35 stopni” – At-Aktywny Trzebiatów.A oto oficjalne wyniki wyścigu szosowego Kospel Velo Baltic Połczyn-Zdrój.


Na dystansie MINI (16 km) OPEN w kategorii kobiet I miejsce zajęła ŚCIESIŃSKA-ANDRZEJAK Dobromiła z klubu KTC Kołobrzeg z czasem 00:33:06.14, natomiast w kategorii mężczyzn – TRYCH Adrian z klubu KM PSP SZCZECIN z czasem 00:28:16.60.


Klasyfikacja wyścigu Maxi (64 km):


MAXI - Kobiety (OPEN)


  1. SZUMSKA Magdalena - (01:53:33.19)

  2. PINDERA Natalia - (01:54:02.86)

  3. BRUZGO Magdalena - TRIGYM SZCZECIN (02:03:13.66)


MAXI - Mężczyźni (OPEN)


  1. MŁYŃSKI Sebastian - DRUTEX (01:41:41.12)

  2. PETKA Arek - KLUB KOLARSKI LEW LĘBORK (01:41:42.80

  3. FELISIAK Andrzej - UKS RATUSZ MASZEWO(01:41:56.35)Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji i dopięciu wszystkich spraw na dzień wyścigu w Połczynie-Zdroju:

KOSPEL, Pomorze Zachodnie – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Burmistrz Miasta Połczyna-Zdroju, Sołtys wsi Popielewo, Skoda Cichy-Zasada Koszalin, Weron.pl, NamedSport, Wydawnictwo książek sportowych SQN i LaBotiqua, Qflex, Wall of Fame, Herkules, Verge, Chabas Rowery Rządzą, Shimano, Cycling Planet, Bike2doors, Bar Bosmański, Gabinet rowerowy, Marycz Sport, Domek Trzy Baby, Kawiarnia na Okrągło, Tomasz Mazur – ratownictwo medyczne, Amplus, Gammax, Szymon Gruchalski – fotografia sportowa, Karolina Świętosławska – fotografia, Oshee, Park Wodny Koszalin, Głos Koszaliński, GK24.pl, CentrumRowerowe.pl, NaSzosie.pl Policja, Ochotnicza Straż Pożarna.


Mamy nadzieję, że przez okres urlopowo-wakacyjny każdy z Was nabierze sił i ponownie spotkamy się na linii startu wyścigów szosowych Kospel Velo Baltic. Kolejne z cyklu wyścigi rowerowe odbędą się w Karlinie 28 sierpnia i w Koszalinie 11 września. Zapraszamy do zapisów.
427 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page