top of page

11 listopada Święto Niepodległości

11 listopada Fundacja Promowania Sportu po raz już trzeci zorganizowała rajd rowerowy w ramach obchodów Święta Niepodległości.Punktualnie o godzinie 10:00 przy siedzibie firmy Kospel w Koszalinie, 37 zapalonych rowerzystów wyruszyło z uśmiechami na twarzy w 104 kilometrową wyprawę rowerową, aby uczcić 104. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Początkowo trasa wiodła z Koszalina w kierunku Karlina, miejscowości dobrze znanej naszym sympatykom, gdyż w tym roku, w Karlinie odbywała się jedna z edycji "KOSPEL VELO BALTIC 2022".

Kilka minut po godzinie 11:00 barwny peleton, liczący już ponad 43 kolarzy zameldował się w centrum Karlina.


W Karlinie do naszej licznej grupy dołączyli także lokalni kolarze, a także przedstawiciele kołobrzeskiego środowiska kolarskiego. Nie pozostało Nam nic innego, jak skierować peleton w kierunku Morza Bałtyckiego i nawiązując do naszej nazwy udać się w kierunku Kołobrzegu, aby choć na chwilę nasze rowery zacumować niepodal bałtyckiej plaży.


Warto dodać, iż tego dnia panowały fantastycze warunki pogodowe, jak na tą porę roku. Co prawda w pierwszej części jazdy towarzyszył nam niesprzyjający wiatr w przysłowiowy nos, tak jak tylko wyruszyliśmy z Karlina w kierunku Kołobrzegu, wyprawa, stawała się coraz łatwiejsza i przyjemniejsza, o czym świadczyły licznie prowadzone rozmowy i śmiechy w peletonie.


Niemalże w samo południe, cała grupa cyklistów asekurowana przez pojazd techniczny, otrzymany od Naszego stałego partnera wspierającego, firmę SKODA Koszalin - Grupa Cichy-Zasada, zameldowała się przy kołobrzeskim kamiennym szańcu.
To tutaj, zaplanowaliśmy krótki postój, podczas którego wszyscy uczestnicy mogli wypić przygotowaną gorącą herbatę czy kawę oraz skosztować popularne tego dnia rogale świętomarcińskie dostarczone Nam przez koszalińską piekarnię Drzewiańską.


Ostatnie tradycyjne zdjęcie nad brzegiem Morza Bałtyckiego i można było z pełnymi brzuchami wyruszyć w drogę powrotną do Koszalina.

Wyśmienicie przyjazny, delikatnie dmuchający Nam wiatr w plecy powodował iż wraz z nasilającym się zmęczeniem, pokonywanymi kolejnymi kilometrami, poruszaliśmy się coraz to szybciej, niemalże w oczekiwaniu na koszalińskie honorowe zakończenie.


Dumni, zmęczeni, ale szczęśliwi kolarze pojawili się przed koszalińskim pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, aby w imieniu Fundacji Promowania Sportu, oraz wszystkich symaptyków sportu uczcić 104. rocznicę Odzyskania Niepodległości.


- "Dziękuję wszystkim Wam za przejechane kilometry, za obecność z Nami podczas tego jakże ważnego dla Nas Święta. Jestem z Was dumny, że daliście radę, że podołaliście wyzwaniu. Dzięki Naszym bohaterom, którzy walczyli o Nasz kraj 104-lata temu, możemy dziś w wolnej Polsce, bezpiecznie spędzić czas robiąc to co lubimy i co sprawia Nam radość. Niech sport łączy, a nie dzieli. Życzę także przy okazji, Naszym wschodnim sąsiadom z Ukrainy, aby już niebawem także i oni mieli okazję do świetowania niepodległości - powiedział na zakończenie Prezes Fundacji Promowania Sportu Jarosław Marycz, zapalając symboliczne biało-czerwone znicze pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Łącznie tego dnia towarzyszyło Nam 43 kolarzy z Koszalina, Białogardu, Karlina i Kołobrzegu.

Wszyscy przejechali na rowerach dystans 104kilometrów, zjadając przy tym 56 rogali świętomarcińskich, wypijając przy tym :

  • 3litry kawy,

  • 1 litr herbaty

  • 6 litrów napoju izotonicznego


Już dziś zapraszamy do przyszłorocznego 105-kilometrowego przejazdu z okazji 105.rocznicy odzyskania Niepodległości 11 listopada 2023 roku.119 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page