top of page

1 Marszobieg dla Niepodległej w Białogardzie oraz 103km z Velo Baltic

Zaktualizowano: 21 lis 202111 listopada w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości postanowiliśmy uczcić ten wyjątkowy dzień w sposób radosny i wyniosły. Aby zachęcić jeszcze więcej uczestników oraz miłośników zdrowego i aktywnego spędzania czasu, mieliśmy dwa wyjątkowe wydarzenia do zaproponowania.

Cykliści mogli z nami przejechać 103 km w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a dla całych rodzin zorganizowaliśmy 1. Marszobieg na orientację dla Niepodległej, który odbywał się w Białogardzie.


Tego dnia liczna grupa cyklistów i cyklistek wyruszyła na rowerach w trasę z Koszalina przez Białogard, Karlino, Kołobrzeg aby ponownie dotrzeć do miasta Koszalina, gdzie pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego zapalono znicze.


Podczas pokonywania trasy grupa kolarzy miała dwa postoje, jeden w miejscowości Białogard, przy strzelnicy miejscowego LOK-u. Tam był organizowany, również przez Fundację 1. Marszobieg na orientację dla Niepodległej. Na uczestników przejazdu czekał posiłek regeneracyjny, oraz gorąca kawa i herbata. Drugi postój zaplanowano przy Kamiennym Szańcu w Kołobrzegu, gdzie przy widoku na wyjątkowo spokojne tego dnia Morze Bałtyckie, można było złapać kilka chwil oddechu.

Ukoronowaniem całego wydarzenia był przyjazd peletonu pod pomnik Józefa Piłsudskiego w Koszalinie, gdzie reprezentanci Fundacji zapalili w imieniu całej grupy symboliczne znicze.
Marszobieg na orientację


Jednocześnie, w trakcie przejazdu kolarzy, na trasę marszobiegu w Białogardzie, wyruszyło prawie stu uczestników biegu na orientację, którzy mieli do pokonania 3 dowolne dystanse : 5km, 10km i 15km. Warto dodać, iż najmłodszą uczestniczką marszobiegu była niespełna 3-letnia Natalia Seewald, a najstarszy uczestnik wydarzenia, pan Ryszard Stachowiak liczy sobie 68 wiosen. Obydwoje otrzymali nagrody specjalne, ufundowane i przekazane bezpośrednio od Pana Starosty Białogardzkiego Pana Piotra Pakuszto.

"Po raz kolejny okazuje się bardzo prawdziwe, stare powiedzenie, że sport łączy ludzi, bez względu na wiek, płeć dlatego tak bardzo cieszy Nas takie zainteresowanie, szczególnie rodzin z dziećmi tego typu aktywnością na świeżym powietrzu. Szczególnie w obecnych czasach, gdy tej aktywności na świeżym powietrzu trochę nam brakuje"- powiedział na zakończenie Prezes Fundacji Promowania Sportu - Jarosław Marycz


Poniżej znajdują się oficjalne wyniki 1. Marszu na orientację dla Niepodległej:


5 km drużynowo:

  1. Oliwia Dream Team (Oliwia Pauba, Białogard Joanna Kasprzak, Białogard Radosław Pauba) Białogard,

  2. Kuba Team (Kuba Nejman, Koszalin Jerzy Nejman), Koszalin

  3. Radzimscy.pl (Magdalena Radzimska, Jan Kuźnik, Anna Radzimska, Pola Kołodziej, Justyna Radzimska ), Karlino

5 km indywidualnie: I. Marcel Radzimski, Świemino

10 km drużynowo:

  1. RÓŻ DOOPę (Małgorzata Latos, Adriana Kaszuba, Zofia Kaszuba, Kasia Formalewicz, ) Koszalin,

  2. Perfect (Julia Wójtowicz, Paulina Jaskulska), Białogard

  3. SOWY (Olga Sowa, Katarzyna Sowa), Białogard,

10 km indywidualnie:

I. Ryszard Warzyński, Wielki Brat, Białogard15 km :

  1. Iwona Bielinska , Nocna Ściema, Koszalin

  2. Michał Bielinski, Nocna Ściema, Koszalin

  3. Kamil Barczuk, Koszalin


Najmłodszy uczestnik: Natalia Seewald 3 lata Najstarszy uczestnik: Ryszard Stachowiak 68 lat


Wszystkim uczestnikom przejazdu, a także uczestnikom 1-ego Marszobiegu na orientację dla Niepodległej gratulujemy patriotycznej postawy oraz zapraszamy już za rok na wspólne obchodzenie Święta Niepodległości.
Fot. Leszek Figarro , Marcin Pauba, Szymon Szulc


Pełną fotorelację znajdziesz w naszej galerii193 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page